čt 13.9.2018 | Vojtěch Tůma, Jan Vavřina

Junioři doháněli náskok soupeře marně. V Boleslavi padli těsně 1:2

Druhý venkovní zápas hradecké juniorky v nové sezóně a druhá těsná porážka fotbalovým výsledkem. Zatímco na ledě Havlíčkova Brodu se Mountfield neprosadil, v Boleslavi svého střelce našel. Jenže gól Petra Poppela z 52. minuty nic moc neznamenal. Bruslaři v té době vedli od dvě branky a těsný náskok uhájili do posledního hvizdu.

Začátek duelu vyšel lépe domácím

Mladoboleslavští junioři vstoupili do utkání velice aktivně, během úvodních pěti minut svého soupeře jasně přehrávali a téměř k ničemu jej nepustili. Poprvé domácí jásali už v 5. minutě, když puk do sítě propasíroval Klikorka. Jednalo se ale o předčasnou radost, hlavní sudí totiž branku správně neuznal kvůli hře vysokou holí. Svěřence trenéra Křivohlávka tento moment nevyvedl z míry, zápas i nadále probíhal podle jejich scénáře. Zajíčkově dorážce nescházelo mnoho, Matěj Houška pak trefil jen Dvořákovu připravenou lapačku.

Nedlouho nato v rozehrávce chyboval brankář Mašek, Středočeši ale tuto nepříjemnou chvíli přestáli a za pár okamžiků sami udeřili, když přesně vypálil Samuel Dotter. Mountfield se probudil až v závěrečné pětiminutovce prvního dějství. Velmi blízko vyrovnávací trefě byl Janda a ještě blíže Pinkas, David Mašek ale v prvním případě sklapl své betony včas k sobě a posléze předvedl zdařilý zásah lapačkou.

Bruslaři navýšili své vedení na 2:0

Druhá perioda nabídla daleko vyrovnanější podívanou, Mountfield navázal na svůj výkon před přestávkou a v některých pasážích hry měl navrch. Lépe ale přeci jen začali domácí, už po necelé půlminutě mohl jejich vedení zdvojnásobit Vasilev, z dobré pozice mezi kruhy ale trefil pouze přesouvajícího se Dvořáka. Hradečtí zahrozili díky Peričkově nahození a Kašparově šikovné teči, po níž kotouč skončil jen těsně vedle vzdálenější tyči boleslavské svatyně. To byl jeden z mála momentů, kdy při Davidu Maškovi stálo štěstí.

Jinak se gólman Bruslařů prezentoval velmi dobrým výkonem a svými zákroky ničil soupeřovy naděje na vyrovnání, předvedl se především proti Jakubcově ráně, kterou v poslední možnou chvíli vyrazil ramenem. V čase 35:29 už Křivohlávkova družina vedla o dva góly, ve skrumáži na brankovišti se nejlépe zorientoval Jan Grim a silou vůle dostal kotouč za brankovou čáru. Krátce před sirénou mohlo být na domácí střídačce ještě veseleji, Forerster ale z úhlu trefil jen boční síť.

Na Poppelovo snížení nikdo z Hradeckých nenavázal

Třetí dějství začalo přesně tak, jak se očekávalo. Hradci nezbývalo nic jiného, než věnovat všechny dostupné síly do ofenzívy, naopak Středočeši se zatáhli a bránili dvoubrankový náskok. Mountfield dlouhou dobu nedokázal jasnou převahu přetavit ve vážnější příležitost, povedlo se mu to až v 50. minutě, jenže Petr Poppel tváří v tvář Maškovi neuspěl. Nedlouho nato už byl hradecký útočník úspěšnější, když po Pinkasově přihrávce dovedl do zdárného konce povedenou kombinační akci hostí.

Bruslaře inkasovaný gól trochu srazil, necelou minutu po jeho vstřelení se Východočechům málem podařilo srovnat, jenže Ďuriš trefil pouze tyč. Ve zbylém průběhu závěrečné periody se už černo-červení dostali k jediné příležitosti, Sílův bekhendový pokus ale akrobatickým způsobem zastavil výborně chytající Mašek. Boleslav těsný náskok udržela, a v novém ročníku juniorské extraligy tak zůstává stále neporažena, Hradec na první venkovní výhru stále čeká.

Cena útěchy – bonusový bod pro Hradec za povedené nájezdy

Po krátké přestávce se rozjel souboj o bonusový bod. Prodloužení tří proti třem tolik hokejové krásy nenabídlo, nejblíže ke gólu měl Pinkas, který z hranice pravého kruhu zacílil kousek nad břevno. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž byli šikovnější hosté. Prosadili se hned třikrát, vítěznou trefu obstaral Petr Poppel.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav):
Podařil se nám vstup do utkání, soupeře jsme prvních deset minut k ničemu nepustili, bohužel se nám nepodařilo prosadit gólově. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, v té třetí nás soupeř zatlačil, podařilo se mu snížit. Vítězství nás těší a za tři body jsme velice rádi.

Jiří Janoušek (Mountfield HK):
Boleslav měla velmi dobrý vstup do utkání, v úvodních deseti minutách byla jasně lepší. My se do zápasu dostávali pomaleji, ale postupem času se nám podařilo hru vyrovnat. Ve třetí třetině se nám podařilo vypracovat si velký tlak, vstřelili jsme ale jen jednu branku. Za bod z nájezdů jsme rádi, doufám, že nám trochu zvedne sebevědomí v koncovce.