Aktuální zprávy z klubu
ne 12.8.2018 | Redakce

Sparta vyhrála Mountfield Cup před Davosem, Hradcem a Pardubicemi

Vítězem třetího ročníku hradeckého Mountfield Cupu jsou hokejisté pražské Sparty! V přímém souboji o prvenství překvapivě deklasovali švýcarský Davos 10:2 a soupeře v tabulce předstihli díky lepšímu vzájemnému duelu. Třetí místo získal domácí Hradec Králové po výhře v derby s Pardubicemi.

Pardubice z převahy nevytěžily ani bod

Hokejisté Pardubic v letošní přípravě jestě nedali gól ze hry a jejich střelecké trápení pokračovalo i v úvodu turnaje. Davos skóroval v začátcích prvních dvou třetin, díky Nygrenovi a Fehnerovi tak vedl 2:0. Pak se ale Dynamo dočkalo: Rolinek s Treillem skóre srovnali a jejich tým byl na ledě tím lepším. Znovu mu to však nestačilo k úspěchu, pět minut před koncem rozhodl o vítězství Švýcarů šťastným gólem Tino Kessler.

2
HC Dynamo Pardubice
HC Davos
po zakládní hrací době
3
Třetiny 0:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 34. Rolinek (Machala, Bubela), 48. Treille (Budík) – 3. Nygren (Pestoni), 23. Frehner (Heldner), 55. Kessler (Nygren, Stoop). Rozhodčí: Barek, Fraňo – Doležal, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči: Vojtěch Budík – Sami Sandell. Diváci: 738.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Hrabal, Budík, Trončinský, Wishart, Miromanov, Čáslava, Bučko – Machala, Bubela, Rolinek – Mandát, Marosz, Treille – Sýkora, Poulíček, Perret – Antoníček, Dušek, Svoboda.
HC Davos: van Pottelberghe – Nygren, Barandun, Ambühl, Paschoud, Stoop, Heldner, Buchli, Jung – Pestoni, Sandell, Meyer – Kessler, Hischier, Bader – Weder, Aeschlimann, Frehner – Bleiker, Baumgartner, Spinell.

Sedmé hradecké vítězství v řadě

2016 – bez prohry. 2017 – bez prohry. Hradecká série neporazitelnosti na Mountfield Cupu ale byla na startu třetího ročníku v ohrožení. Ve 24. minutě prohrával pořadatelský tým se Spartou 1:4, a to hlavně kvůli své nedisciplinovanosti, kterou trestali Andrej Kudrna a Robert Říčka. Pak se ale Hradec vzepjal k parádnímu obratu, jenž režírovali Maris Bičevskis s Matějem Chalupou a v prodloužení dokonal Dominik Graňák.

5
Mountfield HK
HC Sparta Praha
po prodloužení
4
Třetiny 1:3, 2:1, 1:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 16. Chalupa (Paulovič), 30. Bičevskis (Paulovič), 40. Chalupa (Cibulskis), 56. Bičevskis (Linhart), 64. Graňák (Dragoun, Paulovič) – 11. Kudrna (Kalina), 15. Říčka (Blain), 19. Kudrna (Gregorc, Smejkal), 24. Říčka (Černoch, Jarůšek). Rozhodčí: Barek, Doležal – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 5:4p. Nejlepší hráči: Matěj Chalupa – Robert Říčka. Diváci: 2071.
Mountfield HK : J. Pavelka – Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Piché, Nedomlel, Šalda – Rákos, Koukal, Straka – Bezúch, Kukumberg, Réway – Chalupa, Bičevskis, Paulovič – Dragoun, Miškář, Pilař.
HC Sparta Praha: Machovský – T. Pavelka, Blain, Kalina, Delisle, Gregorc, Piskáček, Voráček, Dvořák – Říčka, Vrána, Jarůšek – Smejkal, Klimek, Kudrna – Kumstát, Pech, Beran – Pšenička, Černoch, Jandus.

Sparta v opačné roli, Dynamo dál bez výhry

Čtvrteční scénář určitě nenechal sparťany spát, v prvním sobotním utkání ale provedli něco podobného Pardubicím. Dynamo dalo v prvních dvou třetinách po gólu a už už se zdálo, že si dojde pro své první vítězství v přípravě. Jenže Pražané přidali na obrátkách a ve třetí části díky Košťálkovi s Kumstátem vyrovnali. Nakonec brali i bonusový bod, další zajímavou otočku na turnaji završil v nastaveném čase Andrej Kudrna.

3
2
Třetiny 0:1, 0:1, 2:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 45. Košťálek (Jarůšek, Říčka), 50. Kumstát (Pech), 64. Kudrna (Košťálek, Jarůšek) – 13. Miromanov (Bubela, Mandát), 25. Treille (Svoboda). Rozhodčí: Fraňo, Micka – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 3:2p. Nejlepší hráči: Jan Košťálek – Milan Klouček. Diváci: 536.
HC Sparta Praha: Honzík – Blain, Kalina, Košťálek, Gregorc, Delisle, Piskáček, Dvořák, Voráček – Jarůšek, Klimek, Říčka – Forman, Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, Rousek – Jandus, Hanták, Pšenička.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Miromanov, Wishart, Trončinský, Budík, Holland, Gallet, Nedbal – Machala, Bubela, Mandát – Svoboda, Marosz, Treille – Vracovský, Kratochvíl, Bortňák – Machač, Voženílek, Kusý.

Švýcaři zničili hradecké šance ve třetí části

Parádní start, ale o to horší konec. Mountfield vstoupil do bitvy s Davosem perfektně, v první třetině soupeře prakticky k ničemu nepustil a díky Cingelovi s Chalupou vedl 2:0. I když Davos srovnal, Straka znovu poslal domácí do náskoku. Jenže poslední část rozhodla jinak: Švýcaři za minutu a půl skóre otočili, v lekci z produktivity pak pokračovali a Hradec nakonec porazili vysoko 7:3. Po dvou gólech vstřelili Enzo Corvi a Dario Meyer.

3
HC Davos
7
Třetiny 2:0, 1:2, 0:5
Branky a nahrávky: 4. Cingel (Rosandič, R. Pavlík), 7. Chalupa (Cingel), 36. Straka (Piché) – 27. Meyer (Sandell), 35. Kessler (Egli, Sandell), 41. Corvi (D. Wieser, M. Wieser), 42. Weder, 45. Meyer (Glarner), 49. Buchli (Sandell), 58. Corvi (D. Wieser). Rozhodčí: Barek, Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:7. Nejlepší hráči: Lukáš Cingel – Enzo Corvi. Diváci: 2261.
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Šalda, Nedomlel, Piché, F. Pavlík, Rosandič, Havránek – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Vopelka, Bičevskis, Chalupa – Berger, Kukumberg, Bezúch – Pilař, Miškář, Straka.
HC Davos: Senn – Du Bois, Jung, Nygren, Buchli, Stoop, Ambühl, Payr, Heldner – D. Wieser, Corvi, M. Wieser – Egli, Sandell, Kessler – Bader, Weder, Frehner – Meyer, Baumgartner, Glarner.

Nevídaná kanonáda omlazené Sparty

Davosu stačilo k celkovému triumfu jakkoli bodovat proti Spartě, která navíc nastupovala s celou řadou hráčů širšího kádru. Jenže ta srazila švýcarského soka na lopatky neuvěřitelným způsobem! Už první třetinu vyhrála 5:1 a lepší byla po celý zápas. V předposlední minutě završila potupnou desítku, Davos dotáhla na šesti bodech a díky vzájemnému duelu i přeskočila na první příčce.

2
HC Davos
10
Třetiny 1:5, 1:2, 0:3
Branky a nahrávky: 18. Bader (Meyer, D. Wieser), 23. Meyer (D. Wieser, M. Wieser) – 6. Kumstát (Gregorc, Pech), 7. Luňák (Dvořáček, Blain), 14. Dvořák (Jeřábek, Forman), 16. T. Jandus (M. Jandus, Blain), 19. Forman (Pech), 25. Pšenička (Rousek), 26. Košťálek (Pech), 47. Černoch (Rousek, Blain), 54. Forman (Pech, Kumstát), 59. Pech (Forman). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Kis, Lučan. Vyloučení: 8:6, navíc D. Wieser 10 min. OT a Ambühl 5 + OK (oba HCD). Využití: 2:3. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:10. Nejlepší hráči: Dario Meyer – Miroslav Forman. Diváci: 382.
HC Davos: van Pottelberghe (21. Senn) – Du Bois, Buchli, Nygren, Barandun, Paschoud, Ambühl, Payr, Jung – M. Wieser, Corvi, D. Wieser – Hischier, Bader, Pestoni – Meyer, Weder, Aeschlimann – Spinell, Baumgartner, Bleiker.
HC Sparta Praha: Neužil – Delisle, Gregorc, Blain, Kalina, Košťálek, Piskáček, Jeřábek, Dvořák – Forman, Pech, Kumstát – Pšenička, Černoch, Rousek – T. Jandus, Hanták, M. Jandus – Žálčík, Luňák, Dvořáček.

Letní derby dál hradeckou doménou

Třetí místo bylo k mání v tradičním závěrečném derby východočeských rivalů. A stejně jako v předešlých dvou letech patřilo pořadatelskému týmu. Hradec Králové držel i díky přesilovkám převahu, vedl od osmé minuty, rival zvládl jen dvakrát dotáhnout na nejtěsnější rozdíl. Až druhá branka expardubického Daniela Rákose definitivně rozhodla o vítězství Mountfieldu, jenž za prvními dvěma týmy tabulky zaostal o pouhý bod.

4
2
Třetiny 1:0, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 8. Cingel (Šalda), 30. Rákos (Paulovič, Vincour), 35. Bičevskis (Linhart), 60. Rákos (Paulovič) – 33. Miromanov (Rolinek), 55. Dušek (Čáslava, Gallet). Rozhodčí: Bejček, Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči: Sebastien Piché – Ondřej Kacetl. Diváci: 4110 (59,65 % kapacity haly).
Mountfield HK: Pavelka – Linhart, Piché, Graňák, Šalda, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – Rákos, Koukal, Paulovič – Straka, Cingel, Vincour – Dragoun, Bičevskis, Hlinka – R. Pavlík, Berger, Vopelka.
HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Gallet, Čáslava, Holland – Svoboda, Bubela, Rolinek – Mandát, Poulíček, Perret – Vracovský, Bortňák, Kusý – Machač, Kratochvíl, Dušek.