dnes | Jakub Hovorka

První výhra Lvů v sezoně! Kladno porazili 4:2 díky gólu mladíčka

Pod Bílou věž přijelo v páteční podvečer Jágrovo Kladno, které zatím slavilo úspěch pouze na domácím ledě. Každý hradecký příznivec tedy doufal, že se nejhorší vstup do nového ročníku konečně zlomí a prolomí. Po bezgólové první periodě byli fanoušci odměněni záživnou prostřední třetinou, kde se Hradec ujmul vedení 2:1. Kladno ale v třetí periodě vyrovnalo, hradeckým hrdinou se ale i tak nakonec stal tři minuty před koncem talentovaný šestnáctiletý Adam Novotný. Hradečtí Lvi vybojovali první letošní vítězství, pod střechou ČPP Arény porazili Kladno 4:2.

Utkání začalo s velkým nábojem, ale následovaly nepřesnosti na obou stranách. První nebezpečnou šanci viděli diváci v ČPP Aréně z hole kladenského Radka Smoleňáka. Ten vypálil z levého kruhu a poprvé prověřil Filipa Novotného. Po této střele se za hradeckou brankou strhla první strkanice, které doprovázely pak již celé utkání. I Lvi se dostali k mnoha příležitostem, vytvořili si tlak, a i to vedlo k první přesilovce. I přes nevyužitou početní výhodu se domácím dostal klid na hokejky a téměř celou první třetinu udávali tempo hry. Domácí si vybojovali dvojnásobnou početní převahu, ve které byl blízko gólu Aleš Jergl, ale pár desítek centimetrů před brankou netrefil puk. Následně do čtyř museli jít i hokejisté Hradce, ale počet hráčů na ledě se srovnal po kladenském faulu na Jordanna Perreta. Povedené první třetině chyběl pouze gól.

Týmy nastoupily do druhé části se čtyřmi hráči v poli a bylo to znát. Na ledě bylo najednou více prostoru a zrodil se z toho únik pro Jordanna Perreta, kterého vyzval Jérémie Blain. Kladenský brankář pokus hradeckého rychlíka dokázal pokrýt. Několik málo sekund po konci hradeckého trestu a začátku přesilovky přišla první trefa v zápase. Rozjetou akci Jakuba Poura a jeho pokus těsně nad ledem dorazil důrazný a pohotový kapitán Tomáš Pavelka – 1:0. Radost fanoušků v hradecké hale netrvala moc dlouho, protože Rytířům se povedlo obratem vyrovnat. Nabídku od Radka Smoleňáka využil Antonín Melka a stav byl srovnaný.

Nejvýraznější postavou na hrací ploše byl v průběhu druhé poloviny utkání Jakub Pour. Ten se pohyboval nebezpečně kolem kladenského brankoviště. Když se tak stalo potřetí, dostal se silný forvard do potyčky s Richardem Jarůškem – oba dokonce vyfasovali dvě minuty za hrubost. Svěřencům Tomáše Martince se povedlo během půl minuty jet třikrát v přečíslení na obranu Rytířů. Ani jedno nedokázali nabídnutou příležitost využít a následovala celkem klidná pasáž utkání. V té se mezi kruhy v útočném pásmu Lvů objevil Jakub Pour a jeho prudká rána bekhendem zaplula za záda Adama Brízgaly – 2:1. Zbytek hracího času ve druhé třetině se hokejisté Mountfieldu drželi na kotouči a chtěli skóre navýšit – neúspěšně. I tak měli lepší výchozí pozici do třetí třetiny.

Hostující celek do poslední části základní hrací doby vlétl s jasnou motivací – dotáhnout jednogólovou ztrátu. Výborný Brízgala držel svůj tým a také šance hostů na vyrovnání. Z něho se hosté radovali za několik málo okamžiků po rychlé akci. Po těsném, až hraničním, přechodu přes modrou čáru se Středočechům povedla rychlá kombinace, na jejímž konci byla čepel Mitchella Hultse, který se v extralize prosadil poprvé. Po kladenském vyrovnání se oba týmy přetahovaly a k vidění bylo několik parádních ofenzivních akcí. Vítěznou příchuť udal duelu tři minuty před koncem třetí sirény šestnáctiletý mladík Adam Novotný. Nejlépe se zorientoval v předbrankovém prostoru a vstřelil vítěznou branku. Do prázdné branky upravil skóre Jordann Perret na konečných 4:2. Mountfield urval první výhru v sezoně, nyní ho čeká výjezd do Třince a úterní domácí bitva s Plzni.