včera | Tomáš Prodělal

První domácí duel s výhrou! Junioři v závěru přetlačili Slavii 3:2

Junioři si poprvé v sezoně užili domácí led a hned na něm mohli oslavit výhru, ale postupně. Vše odstartoval šikovnou tečí Jan Vyvial, který otevřel skóre. Slavia ale postupem času začínala čím dál víc kousat a dvakrát se prosadila. Hradečtí se v tomto duelu mohli spolehnout na dvě věci – přesilovky a Vojtěcha Aschenbrennera. Útočník se skvělou fazónou nejprve na konci druhé třetiny tečí vyrovnal a následně v čase 56:36 vstřelil vítězný gól. Lvi si tak připsali třetí výhru sezony. O další se budu moci porvat v sobotu se Spartou.

Úvod utkání přinesl nervozitu na obou stranách, která způsobila mnoho nepřesností v rozehrávce. Po jedné takové se sám na Kasala řítil Matějovský, ale gólman jeho forhendový blafák vybruslil a zneškodnil. Následně přišla pasáž velké aktivity domácích, jenž přinesla také první gól. Vojtěch Aschenbrenner u mantinelu odmítl bodyček, sehrál na modrou, odkud Filip Žaba poslal střílený pas do chumlu před brankou, kde si ho našel Jan Vyvial a usměrnil mezi Höhligovy betony – 1:0. Hradečtí, posílení nabytým vedením, se stali lepším týmem a vypracovali si i další šance. Nejblíže byl Prášek, ale z velkého úhlu nedostal svou dorážku mezi tři tyče. Pražané ale dorovnali tempo a začali tlačit.

Z jejich nejdelšího zámku nakonec vzešel i gól. Martin Vašíček našel od zadního mantinelu Davida Šindeláře, ten sice netrefil branku, puk se však odrazil k Lukáši Novákovi, který bleskově zametl k bližší tyči – 1:1. Slavia pokračovala nadále v náporu a domácí obrana nevěděla, kde ji hlava stojí. Na konci třetiny musel Kasal likvidovat únik Vašíčka i Šindelářovu dorážku, zvládl obojí. Start druhé části nepřinesl mnoho pozdvižení, což změnila až přesilovka Mountfieldu. Ta sice Lvům zpočátku skřípala, nakonec z toho ale byla dobrá pozice na slotu pro Zámečníka, který švihem málem přepůlil břevno.

Produktivitu v početní převaze poté naplno ukázali hosté. Jakub Dráb přistrčil puk Davidu Šindelářovi, který si vyjel k modré čáře a přes klubko hráčů poslal touš do levého horního rohu, Kasal nic neviděl – 1:2. Hokejisté v červených dresech naprosto přebrali iniciativu a Východočeši se dlouhé minuty nemohli dostat přes střední pásmo. Pražané navíc hrozili dál, k dispozici měli dokonce trestné střílení. V něm zkusil Matějovský forsbergovu kličku, jenže plány mu překazila Kasalova hokejka. Hradecké do hry vrátilo vyloučení hostí. Štěpán Černý nahodil puk na branku a cestou do něj ještě sáhl Vojtěch Aschenbrenner, ten si ve čtvrtém utkání připsal čtvrtý gól – 2:2. V přečíslení mohl vrátit domácím vedení Frolík, nedostal však černou pryž přes beton ležícího gólmana.

Na třetí třetině bylo vidět, že ani jeden z týmů už nechce udělat žádnou chybu. Hra byla víceméně vyrovnaná, ale Slavie se dokázala trochu lépe dostávat přes modrou čáru. Největší šanci měli svěřenci Luboše Jenáčka v přesilové hře, ale Jan Kasal závar před brankou ustál a zodpovědná obrana vyřešila zbytek. Čtyři minuty před koncem byl vyloučen hostující Sýkora, což se ukázalo jako osudné. Vojtěch Aschenbrenner si narazil puk s Valdisem Dommersem a z velké blízkosti do víka potvrdil, že začátek sezony ho zastihl v mimořádné formě – 3:2. Pražané se ještě snažili dorovnat v šesti bez brankáře. To se jim však nepovedlo a Mountfield mohl oslavit třetí výhru v sezoně a první doma.