po 9.9.2024 | Dominik Jarka

Zakončení přípravy s prohrou. Ingolstadt předčil Lvy v nastavení

Hradečtí byli velmi blízko vítězné domácí rozlučce s přípravou, ve vyrovnaném klání s Ingolstadtem to jen těsně nevyšlo. Hosté se ujali vedení na konci první třetiny, Lvi ale dokázali odpovědět nevídanou bombou Aleše Jergla. Skórem v druhé třetině hýbaly také početní výhody, na přesilovkovou trefu Ingosltadtu zareagoval povedeným golfákem David Šťastný. O osudu utkání tak rozhodlo až prodloužení, kde se pěknou akcí rozsekl zápas Alex Breton.

Hradečtí vletěli do posledního přípravného duelu jako aktivnější družstvo a od prvních minut si chtěli dojít pro sladkou tečku za těžce odpracovanou přípravou. Domácí tým neodradilo ani brzké vyloučení, i přes nepoměr hráčů na ledě se Hradečtí dostávali častěji do koncovky. Slibné šance si Lvi vytvářeli také při vlastní početní výhodě, ostré pokusy Ryana Dmowského a Aleše Jergla si ovšem vychutnal skvěle chytající Devin Williams. Hradečtí při svých útočných snaženích zapomínali na zadní vrátka a nadělali tak mnohé vrásky Stanislavu Škorvánkovi. Hned dvakrát ujeli do samostatného úniku útočníci Ingolstadtu po obrovských hrubkách hradeckých obránců, brankář Lvů ale nebezpečným střelám i za pomocí gólové konstrukce odolal. Potřetí už se ale hosté tváří v tvář Škorvánkovi nemýlili, po exkluzivním pasu poslal nehlídaný Myles Powell kotouč mezi betony slovenského reprezentanta – 0:1.

Nepříjemný Ingolstadt se nadále vyžíval v osobních soubojích a z poctivé defenzivní práce těžil také v ofenzivě. Druhou branku německého týmu mohl přidat před první sirénou Leon Hüttl, jeho ostrý projektil z pravého kruhu reflexivně vytěsnil hradecký brankář. Východočeši se po úvodní pauze vrátili do utkání s větší dávkou motivace a po tanci Davida Šťastného bavorskou obranou mohlo být vyrovnáno, parádní zákrok betonem ale vykouzlil Robin Williams. I ten byl ovšem bezmocný proti laserovému projektilu Aleše Jergla z 25. minuty, který si po buly stáhnul puk a vyslal mimořádnou ránu pod horní tyčku. Hradečtí následně přežili několik infarktových situací ve čtyřminutovém oslabení, velkou zásluhu na tom měly také geniální zákroky Stanislava Škorvánka.

Domácí se z krizové situace rychle vzpamatovali a začali zasypávat branku hostů velkým množstvím střel. Moravce či Dmowského při střeleckých pokusech neposlechla hokejka, při úniku Radovana Pavlíka z pravé strany kluziště už musel brankář Ingolstadtu zasahovat. Ke změně skóre tak přispělo až vyloučení Aleše Jergla a hosté si podruhé v zápase uzmuli vedení. Charles Bertrand z rohu vybídnul skákavou přihrávkou ke skórování Daniela Schmolze, jenž z minimální vzdálenosti usměrnil hrací předmět do hradecké sítě. Prohřešku proti pravidlům se v 38. minutě dopustili také hosté a hradečtí Lvi okamžitě odpověděli. Graeme McCormack v bleskové přesilovkové kombinaci posunul kotouč na pravý kruh a David Šťastný nekompromisně vymetl pavučinky v levé šibenici hostující branky – 2:2.

Hráči Ingolstadtu o druhé pouze posbírali zbytky sil a vyjeli na hřiště s obrovskou vervou. Velmi blízko ke skórování byl ve 43. minutě Alex Breton, jenž po chytré přihrávce zakončoval do odkryté klece, skvělým přesunem se ale vytáhl Stanislav Škorvánek. Hradecký strážce branky se musel činit také při dvojí dorážce Austena Keatinga, kanadského forvarda ale zblízka perfektně vynuloval. Při speciálních formacích mohly rozhodnout oba týmy, brankáři ale zavřeli své klece a puk za svá záda odmítli pustit. Nezměnila to ani slibná dorážka Aleše Jergla po nahození Tomáše Pavelky, hradecký útočník totiž nenasměroval puk mezi tři tyče. Po šedesáti minutách základní hrací doby se tak šlo do prodloužení.

Prodloužení trvalo přesně 52 vteřin a rozhodnuto bylo hned z úvodní šance Ingolstadtu. Šikovný Alex Breton si vybruslil do solidní střelecké šance, poté ale překvapil domácí defenzivu, když ještě objel branku a zakončil přesně k pravé tyči. Hradečtí se tak zřejmě rozloučili s přípravou porážkou, stále se ještě jedná o sehrání duelu v Mladé Boleslavi, na který však s největší pravděpodobností nedojde.