ne 20.10.2024 | Natálie Poláčková

Vítězná přestřelka s Riderou, padlo celkem šestnáct branek

To byla ohromná divočina pod Bílou věží! Nejprve se dostaly v první třetině Vítkovice do vedení 3:1, pak vedl ve druhé třetině Hradec 4:3, pak ale Ostravané během minuty a půl otočili na 6:4, aby Mountfield vrátil úder a otočil na 7:6. Potom ale Východočeši ještě přidali další branky a urvali již sedmou domácí výhru v řadě po přestřelce s vítkovickým celkem a konečném výsledku 9:7.

Ke konci první minuty se hned do šance dostal Patrik Miškář, když se ocitl těsně vedle Klimeše. Pokusil se před ním zamíchat rukama, ale hostující gólman nakonec dokázal reagovat. Vítkovicím se to však nelíbilo a v čase 3:37 dokázaly dostat kotouč za brankovou čáru a dostat se do vedení. Anthony Nellis nahodil puk na bránu, ten se odrazil od tyčky až za Novotného, Chad Yetman už s dorážkou do odryté klece neměl problém. Pokračovalo se v rychlém tempu, které vyústilo ve vyloučení Martina Pláňka, to dokázali hosté rychle potrestat a těsně před koncem sedmé minuty zvýšili náskok. Na modrou čáru dostal přihrávku Jan Košťálek, ten vyslal dělovku, kterou před bránou dokázal tečovat Marek Kalus. Následovala větší aktivita Ridery, Novotný však už další puk do brány nepustil.

V čase 11:23 dokázali Lvi snížit na rozdíl jedné branky poté, co Alex Tamáši nejprve vypálil od modré. Střela se odrazila od betonu Klimeše, tentýž hráč si sjel k dorážce, kterou už do klece dostal – 1:2. Pochybení Východočechů dokázali hosté tři minuty před koncem první třetiny potrestat. Střelu Novotný zpracoval s problémy, puk tak nakonec skončil na hokejce Yohanna Auvita, který následně dostal hrací předmět do brány – 1:3. První třetinu ukončili Lvi gólem v přesilovce. Střelou z kruhu dostal puk za Klimešova záda Graeme McCormack, jenž využil vykouknutí brankáře Vítkovic přes clonícího hráče – 2:3.

Do druhé periody už v brankovišti hradeckého celku nastoupil Stanislav Škorvánek. Ke konci 22. minuty na trestnou lavici zamířil Pláněk, to nakonec nemuselo domácí vůbec mrzet, protože v čase 22:58 mohli slavit gól v oslabení. Střela po krásné individuální akci a vyšívání Alexe Tamášiho skončila sice zákrokem Lukáše Klimeše, vítkovický brankář ale puk neudržel a přes ležícího gólmana pohodlně skóroval Jordann Perret, jenž srovnal stav zápasu na 3:3 a pořádně rozproudil hradecké tribuny. Necelé dvě minuty na to dokázali Lvi potrestat vítkovické vyloučení – v čase 24:31 se šikovné střílené nahození Davida Šťastného odrazila těsně před bránou od hokejky Patrika Miškáře přímo do brány – 4:3.

Radost domácího týmu ale dlouho netrvala. Hosté totiž dokázali vsítit tři góly během pouhé minuty a půl. Vše započal v čase 29:05 Jindřich Abdul, jehož střela z levého kruhu prošla za Škorvánka. O chvíli později dostal až moc prostoru v mezikruží Marcel Barinka, jenž si najel do ideální pozice a opět vrátil Ostravanům vedení. Při třetím gólu umě mezi nohama tečoval střelu od modré Anthony Nellis – 4:6. Hrálo se ze strany na stranu, ani jeden z týmů neměl navrch. Ale hlavně se útočilo! Ještě před odchodem do šatny skóroval David Šťastný, který z pravé strany možná trochu zaskočil Lukáše Klimeše – 5:6.

Již ve 41. minutě mohli domácí vyrovnat, ale ačkoliv Patrik Miškář dokázal puk za již ležícího Klimeše z levé strany dostat, hrací předmět jenom projel skrz brankoviště a na tribunách to jen zahučelo. I tak to ale pomohlo domácím k vytvoření tlaku, ze kterého nakonec v čase 46:03 padla branka. Hostující gólman si sice posunul branku, i tak ale Američan Ryan Dmowski dokázal trefit volný prostor u levé tyčky. Trefu hradeckého forvarda muselo potvrdit ještě video. Ale sudí po poradě pouze ukázali do středu – 6:6.

Hradeckým přineslo velkou šanci vyloučení Zdráhala, které jenom podpořilo probíhající tlak Lvů. Ke konci 49. minuty kapitán Tomáš Pavelka dostal nabídku od Aleše Jergla na modrou a pekelně přesně mířenou střelou golfákem rozburácel ČPP Arénu posedmé a Hradec dokonal další obrat. Lvi stále neměli dost, což se projevilo v čase 54:57, když McCormackovu střelu odraženou od mantinelu dostal do brány po otočce z předbrankového prostoru Oskars Batna. Vítkovice tři a půl minuty před koncem odvolaly Klimeše, což se jim ale nevyplatilo, protože na obranné modré získali puk Východočeši a do prázdné klece trefil puk Jordann Perret – 9:6. Hosté se ale ještě dostali k několika střelám a nakonec ještě pokus Stuart Percy skončil za zády Škorvánka. Mountfield tak poněkolikáté vyrovnal klubový rekord v počtu vstřelených gólů v jednom zápase a urval sedmou domácí výhru v řadě. Další bitva čeká Lvy v pátek, kdy svěřenci Tomáše Martince vyzvou opět doma Chemiky z Litvínova.