před 3 dny | Tomáš Kalas | Foto: Marian Ježowicz / HC Oceláři Třinec

V Třinci rozhodly přesilové hry, Hradec nakonec neurval ani bod

Na ledě úřadujícího mistra neodehráli Lvi špatné utkání. S Oceláři dokázali držet tempo a po čtyřiceti minutách hrát nerozhodně, když na přesilovkovou trefu Kurovského reagoval proměněným únikem Jakub Pour, navíc 50 sekund před druhou sirénou. Jenže Slezané o vítězství rozhodli v posledních dvaceti minutách. Na trefu Adámka navázal druhou využitou početní výhodou Addamo, čímž definitivně zlomil hradecký odpor. Tečku za zápasem udělal ještě gólem do prázdné branky Daňo.

Hradečtí se od prvních minut snažili tlačit do brankoviště, což jim vyneslo také v samém úvodu duelu přesilovou hru. Během ní se prezentoval nebezpečným pokusem Blain, který Mazanec zastavoval až na poslední chvíli. Třinec úvodní minuty lehce zaskočily, vždyť první střelu na branku si Oceláři zapsali až po šesti minutách hry! Jenže domácí také zapsali první vážnější šanci duelu, když výpad Kurovského po levé straně skončil tvrdým pokusem, který musel Novotný vyrážet.

Jenže od té doby přibývaly příležitosti na hradecké straně. Na začátku 12. minuty pomohla Mazancovi tyčka proti střele Perreta ze slotu, francouzský útočník neproměnil ani podobnou situaci o šest minut později. Třineckého brankáře zachránila o pár střídání později branková konstrukce i proti tečované střele Kaliny z modré, Ocelářům tak přestávka pomohla vhod. Do druhé třetiny si navíc přenášeli přesilovku, po jejímž konci mohli klidně inkasovat, ujíždějícího Poura ale čistě zastavil Kundrátek.

Východočeši znovu zazlobili v přesilové hře po první komerční přestávce, kdy byl vidět především Dmowski, Slezané ale přežili a na začátku druhé poloviny zápasu z početní výhody za špatné střídání udeřili. Kundrátek se na modré dostal ke střele, kterou sice zablokoval Pavlík, nešťastným odrazem se ale puk dostal k volnému Danieli Kurovskému na levý kruh, následná dorážka pak byla pro třineckého forvarda snadná. Lvi srovnali ale ještě v téže třetině. Mrtka špatně rozehrál a dal šanci Jakubu Pourovi jet do úniku, i přes faul vracejícího se obránce Pour zavěsil.

Jenže ve třetí třetině to bylo znovu jinak. Na začátku 45. minuty byl důrazný na mantinelu Marian Adámek a s notnou dávkou štěstí se mohl radovat z premiérové trefy v letošní sezoně. Mountfield byl sice pohyblivějším týmem, místo tlaku byl ale podruhé v zápase vyloučen za špatné střídání. A na konci 55. minuty se prosadil Justin Addamo, jenž dorazil puk na brankovišti po střílené přihrávce Nestrašila z pravé strany. Trefa Marka Daňa do prázdné kasy dala jenom finální podobu výsledku a z nejdelšího extraligového výjezdu se tak Lvi vrací s prohrou 1:4. O další body budou bojovat v úterý doma proti Plzni.