před 3 dny | Tomáš Prodělal | Foto: Jakub Knap / HC Energie Karlovy Vary

Ztracené vedení. Lvi přes převahu odjeli z Varů bez bodů

Duel byl velmi poklidný až do 17. minuty, kdy do té doby pasivní domácí otevřeli skóre. Svěřencům Tomáše Martince stačilo pouze 136 sekund na startu druhé části, aby se dostali do vedení 3:1. Trefili se Graeme McCormack, Martin Štohanzl a Patrik Miškář. Jenže Energie využila nabídnutých přesilovek a vyrovnala. Ve třetí části se hrál opatrný hokej, kdy se čekalo na chyby. Tu udělali Hradečtí a domácí se vrátili do vedení, které navíc dvakrát pojistili do prázdné branky. Lvi si tak musí na výhru ještě počkat.

Rychlý úvod příliš šancí nenabídl a první větší pozdvižení přineslo až vyloučení domácích. Hosté početní výhodu nesehráli úplně špatně, ale Dominik Frodl prokazoval svou dobrou formu, zmenšoval střelecké úhly a spolu se svými obránci dvouminutovku ustál. Už při plném počtu se dral do úniku Patrik Miškář, nedokázal si však získat dostatek klidu na zakončení a jen nahrnul puk do betonu gólmana, v tu chvíli neměl rychlost. Hra nabrala na obrátkách a Energie byla blízko k vedení. Černoch však na Jiskrovu kolmici těsně nedosáhl. Lvi se začali pomalu ujímat iniciativy, ale jen potvrzovali svou bolavou produktivitu. Duel se poté zvrhl v řeckořímský zápas, z něhož pramenila karlovarská přesilovka. Tu po šesti vteřinách využil Ondřej Beránek, ale gól nebyl kvůli držení hole uznán.

Západočechy to však dlouho mrzet nemuselo. Při hře ve čtyřech se puku ujal Vít Jiskra, proskočil na slot a připravil Mountfieldu první ránu – 1:0. Svěřenci Tomáše Martince vyrovnali ihned po začátku druhé části. Jordann Perret předal před střídačku Aleši Jerglovi, který si všiml před brankou najetého Graema McCormacka, jemuž už jen stačilo nastavit hůl a smeknout – 1:1. Východočeši se nakopli a po minutě už vedli. Petr Kalina narýsoval kolmici na pravý kruh k Martinu Štohanzlovi, jenž švihem přišpendlil touš do víka – 1:2. Energii spadl řemen a vzápětí už to bylo o dva. Aleš Jergl si udělal prostor na vrcholcích kruhů a vypálil na Frodla, kterému puk tečoval mimo dosah Patrik Miškář – 1:3. Všechny góly dělilo 136 vteřin.

Lvi poté vlastní neopatrností pustili soupeře do dvojnásobné početní výhody. Během ní dokonce útočili, ale nakonec smolně inkasovali. Jiří Černoch dostal puk po Škorvánkově pravici a o Freibergsovy brusle odrazil touš do branky – 2:3. Následně už se hra zklidnila a s výjimkou sólo kličkované Tamášiho mohli být gólmani celkem v klidu. Čtyři minuty před koncem třetiny ale šel Mountfield znovu do čtyř a Západočeši vyrovnali. Ondřej Procházka přehrál žabkou šířku hřiště, odkud z první k bližší tyči suverénně vyrovnal Ondřej Beránek – 3:3. Na začátku třetí části se bekhendovým zakončením prezentoval Ryan Dmowski, to srazil domácí obránce a zadělal Frodlovi na pořádné problémy, reprezentační gólman si ale s vypětím všech sil poradil.

Následně hru ovládla opatrnost, bylo jasné, že si oba celky uvědomují důležitost utkání a ani jeden nechtěl udělat chybu. První výraznější možností pro změnu stavu byla hradecká přesilovka, jenže její exekuce se hostům nepovedla. Dávid Gríger, který odpykával trest, se ihned zapojil do útočné akce, zavezl puk a předal Ondřeji Beránkovi. Ten si najel do slotu, otřel střelu o kalhoty protihráče, i kvůli tomu kotouč protekl pod Škorvánkovou lapačkou – 4:3. Východočeši už neměli na co čekat a odvolali gólmana, což se jim nakonec dvojnásobně nevyplatilo. Nejprve ujel Dávid Gríger, který byl nedovoleně stažen k zemi, ale rozhodčí uznali technický gól – 5:3. Ochozy KV Areny se poté mohly zaradovat ještě jednou, když Ondřej Beránek zkompletoval hattrick – 6:3. Mountfield tak stále čeká na první výhru, ukořistit jí bude v 5. kole v domácím souboji s Jágorvým Kladnem.