so 16.3.2024 | Petr Komárek, Jan Hirsch

Ani tentokrát. Junioři podruhé v týdnu prohráli s Přerovem

S Přerovem se Hradečtí v tomto týdnu už utkali, čtvrteční duel pod Bílou věží vyšel lépe moravskému klubu, který zvítězil 5:4. V sobotní odvetě si počínali lépe Východočeši, ale skvělý Žurek a nerázná koncovka je nakonec o výhru připravila, po gólů v Patrika Hyži v 52. minutě se nakonec z výhry radovali Hanáci. Svěřenci Martina Vágnera si tak zkomplikovali boj o udržení.

Skóre mohli v první třetině otevřít hostující Moravec nebo Novotný, Žurek ale Zubry podržel. Nekapituloval ani při 45 sekund trvající hradecké přesilovce pět na tři. Ve druhém dějství minul prázdnou branku Moravec a na druhé straně fauloval ve vlastní přesilovce unikajícího Kuchtu Hora.

Rozhodčí za zákrok útočníka Mountfieldu nařídili trestné střílení, které však Hradil střelou na Mrázkovu lapačku neproměnil. Pro změnu při početní výhodě Přerova pak ujel Prášek, toho ale zvládl zastavit Bárta ve spolupráci s Žurkem.

Ve třetí části oba týmy nastřelily tyč. Nejprve ji trefil z levé strany zakončující Hyža, poté od modré čáry obránce lvů Černý. Čekání na gól ukončili v čase 51:18 Hanáci: Kolaříkův bekhendový pokus vykopl Mrázek betonem před sebe a Patrik Hyža puk zblízka dorazil do sítě.Hradec se snažil odpovědět, k vyrovnání mu nicméně nepomohl ani risk bez brankáře. Moravcovu střelu od modré čáry přes bránícího Buršíka zastavil Žurek lapačkou.

Vojtěch Mrázek 59 21 1 20 95,24 0 0

Pro nás je to nesmírně důležité vítězství. Oba týmy od začátku cítily důležitost utkání, mohla rozhodnout každá chybička. Výborně nás podpořil gólman, celý tým předvedl obrovskou bojovnost, nasazení a disciplínu. Výsledek je „fotbalový“ 1:0, ale jsme za něj strašně vděční. Tým jsme nastavili tak, že věřil tomu, že se dá vyhrát. Dvě třetiny se hrálo bez branek, ve třetí třetině to pak bylo o jedné malinké chybičce a šťastné střele. Podařilo se nám to tam dotlačit a půjdeme dál.