út 5.3.2024 | Šimon Zemánek, Jan Brůna

Dorost dotáhl dvougólové manko, ale v derby padl v nastavení

Z 0:2 na 2:2, avšak potom prohra v prodloužení. Hradecké dorostence dvě kola před startem play-off čekalo prestižní derby, a i když to po rychlých gólech Pardubic nevypadalo s domácími dobře, dokázali se vrátit. Rozhodující úder ale zasadil v čase 61:09 Vít Macek a přiřkl Dynamu bod navíc. Poslední zápas nadstavby čeká Lvy v sobotu proti Přerovu.

Královéhradečtí akademici povzbuzeni čtyřmi úspěchy v řadě, ale tentokrát v derby nezačali úplně ideálně, po opatrném začátku šlo Dynamo do trháku už v 10. minutě po trefách Víta Macka a kapitána Tomáše Rolinka. Domácí ovšem brzo odpověděli, z přečíslení dvou na jednoho skóroval Filip Frolík. „Nejprve jsem naznačil přihrávku, nakonec jsem se rozhodl pro střelu na vzdálenější tyč a vyšlo to,“ má radost z trefy hráč s číslem deset na zádech.

Ve druhé části svěřenci Jiřího Janouška vyrovnali, z úniku se prosadil Patrik Hendrych. „Odrazil se ke mně kotouč v obranném pásmu, vyslal jsem „Héňu“ do brejku a ten ho naštěstí proměnil,“ popisuje „Frodo“ úspěšnou akci. Chvílemi se na ledě zajiskřilo, potyček mezi hráči v průběhu duelu přibývalo. „Byl to dobrý a vyhrocený zápas, který nás posune směrem k blížícímu se play-off,“ ví člen první formace.

Zmiňovaná vyhrocenost by však neměla překročit určitou hranu. „Rozhodně nám zkušenosti z derby pomůžou ve vyřazovacích bojích, ale musíme dokázat zkrotit emoce, nesmíme být zbytečně vylučovaní. Obzvlášť ne ke konci utkání, když jde o všechno,“ upozorňuje nevysoký forvard pod Bílou věží působící od nejmladších mládežnických kategorií.

Ve třetím dějství mohly oba týmy rozhodnout, maskovaní muži, jak domácí Filip Růžička, tak hostující David Vermiřovský svá mužstva podrželi. „Ve třetí třetině jsme byli celkově lepší, gól se nám vstřelit nepovedlo,“ mrzí šikovného forvarda. Nakonec se závěrečné minuty třetiny odehrávaly v pasivnějším módu, nikdo nechtěl udělat chybu, mač tedy dospěl až do prodloužení, pro Mountfield už dokonce počtvrté v řadě, ve všech předchozích případech však v nájezdech slavil bonusový bod.

V nastavení nejprve přečíslení zakončoval Jaroslav Vondruška, brankář hostí jeho pokus lapil. Záhy tak, po souboji o kotouč v rohu, do podobné situaci ujelo Dynamo – Ondřej Ruml si nadvakrát vyměnil puk s Vítem Mackem, jenž zblízka zavěsil nechytatelně nad Růžičkovu lapačku, čímž ukončil tento duel. Lvi tak po čtyřech výhrách těsně před koncem základní části zůstávají nohama na zemi. „Nesmíme dělat zbytečné chyby a musíme makat, jít do každého zápasu s tím, že jdeme vyhrát,“ uzavírá Filip Frolík.

Oliver Forejtek 0 0 0 -1 2