pá 20.9.2024 | Natálie Poláčková

Dorostenci nadělili Porubě devítku. Růžička má druhou nulu

V pátek odpoledne nastoupili dorostenci do zápasu proti Porubě. Ačkoliv se nejprve oba týmy oťukávaly, tak v páté minutě převzal Hradec hru pod svou kontrolu. V průběhu první třetiny sice padly pouze dvě branky, ale ve druhé části se Lvi rozstříleli. Šest branek v průběhu sedmnácti minut vedlo k navýšení vedení na 8:0. To Poruba zvrátit nedokázala, naopak domácí ještě přidali jeden gól. Již v sobotu čeká dorostence zápas ve Vítkovicích.

Zápas startoval v rychlém tempu, kdy se ale ani jeden z celků nemohl dostat do větší šance. To se zlomilo v páté minutě, když se Timur Fedenciuc před bránou dostal k dorážce, jenže klec přestřelil. To jako kdyby rozjelo střeleckou aktivitu domácích, kteří se od té doby dostávali do šancí. Několik nepovedených pokusů vyústilo až v branku Adama Hlaváčka, který v čase 8:27 dostal po ledě puk za ležícího Pernicu – 1:0. I nadále se pokračovalo v rychlém tempu, útočná aktivita byla k vidění především na straně Lvů. Sedm minut před koncem třetiny se do samostatného úniku vydal hostující Pavlo Bieliaiev, ale jeho pokus o přihrávku na spoluhráče za ním skončil neúspěšně. Následoval tlak Hradce v útočném prostoru, což vedlo k druhé brance Mountfieldu. Jaroslav Šedivý posunul před bránou kotouč na Adama Hlaváčka, gólman hostů už se z jedné strany na druhou přesunout nestihl – 2:0. Třetina mohla skončit hattrickem Hlaváčka, ten na puk těsně před bránou nedosáhl.

Ze druhé periody uběhla pouze minuta a dvacet osm vteřin a Lvi vstřelili svou třetí branku. Jaroslav Šedivý poslal v předbrankovém prostoru puk na kruh, kde si přesně našel Vojtěcha Bulata, který využil pomalého přesunu porubské jedničky – 3:0. Trefil tak zcela odkrytý prostor před sebou. Ke konci 22. minuty byl vyloučený právě asistent na poslední gól, hosté ani přes vytvořený tlak výhodu nevyužili. Mountfield se ještě nestihl vzpamatovat a znovu mířil do čtyř, tentokráte po Šancově podrážení. Ani to se hostům díky dobré obraně Hradce nepodařilo využít. Poté však byli i oni potrestáni, a to vedlo k dalšímu gólu Lvů. Martin Václavíček se dostal ke střele z kruhu a puk se odrazil od spodu lapačky Pernici za brankovou čáru – 4:0.

Následovalo nejprve vyloučení Planky za zásah do oblasti hlavy a krku, domácí si přesilovky dlouho neužili, protože na trestnou zamířil Hlaváček za sekání. Pouhé čtyři vteřiny poté, co se Planka vrátil na led, tak hosté inkasovali již pátou branku. Dostálek poslal od mantinelu přihrávku k levému kruhu, kde si našel Martina Sedláčka. Domácí forvard už neměl problém s prostřelením maskovaného muže v bráně Poruby – 5:0. V čase 35:03 přidali Lvi svou šestou branku poté, co využili signalizovaného vyloučení. Těsně před bránou se k dorážce dostal Timur Fedenciuc, který propasoval kotouč mezi betony Pernici – 6:0. Do konce periody zbývaly dvě minuty, když se domácí radovali znovu, Radek Vencl nahodil puk od modré a k překvapení všech skončil až v síti – 7:0. Trvalo to jen šestnáct vteřin a Mountfield se radoval znovu, tentokráte po gólu Vojtěcha Bulata, který se trefil mezi betony – 8:0.

Do poslední třetiny nastoupil do brány na straně Poruby Mathias Skoumal. Jeho čisté konto však trvalo jen tři minuty a čtyři vteřiny. Karel Studnický za sebou nechal bruslit čtyři hráče hostů a jel na bránu sám, zamíchal rukama a trefil se mezi betony - 9:0. I když už bylo rozhodnuto, tak se porubští hokejisté neubránili faulům, ve 47. minutě na trestnou zamířil Žídek za podrážení. Domácí hokejisté puk do klece nedostali, ačkoliv následovaly další po sobě jdoucí početní výhody, tak skóre zůstalo neměnné. Ani přes to, že bylo skóre 9:0, tak nenechali domácí Skoumala odpočinout, ten několikrát předvedl povedený zákrok. Hradečtí si tak připsali vysokou výhru a naladili se na souboj o první místo s Vítkovicemi.