před 2 dny | Jakub Hovorka

Fantazie! Dorost uštědřil mistrům z Boleslavi debakl 7:1

Poslední prověrku před začátkem ostré sezony odehráli dorostenci pod Bílou věží proti Mladé Boleslavi. Z počátku se zdálo, že se bude jednat o vyrovnané utkání, i tak byli hosté o něco více aktivnější a vytvářeli si nebezpečné šance. Tomu tak bylo prvních pět minut a po prvním gólu Hradeckých se tempo změnilo. Lvi měli téměř celý zápas převahu, která vyústila v sedm branek v síti soupeře. Přípravu tak Lvíčata zakončila tím nejlepším možným způsobem: výhrou 7:1.

Utkání začalo vyrovnaně, přesto si více šancí vytvořili dorostenci z Mladé Boleslavi. Moc se nepřerušovalo a zápas plynul celkem rychle. Postupem času se Lvi vyrovnávali tempu Bruslařů. Po zmatcích v obraně Středočechů se Lvům zlehčil vstup do útočného pásma a měli hned několik možností. Úvodní trefa přišla v osmé minutě, kdy Vojtěch Bulat zasunul puk po zemi k pravé tyči – 1:0. Po této akci to netrvalo moc dlouho a scénář utkání se obrátil, protože Východočechy první trefa nabudila. Rychlou protiakci rozjel Jaroslav Šedivý, poslal žabku na znovu skórujícího Vojtěcha Bulata, tomu se povedlo zavěsit nad pravé rameno boleslavského brankáře – 2:0.

Domácí hráči tak mohli odcházet do kabiny spokojení s dvoubrankovým vedením. Druhá třetina započala výrazně ve větším tempu a rychle přinesla další přesné trefy. Gól po čtrnácti sekundách od začátku druhé části vstřelil Filip Brzák, který se v samostatném úniku nemýlil a poslal Hradec do vedení 3:0. Následovala přesilovka pro domácí, kterou hosté ubránili, a dokonce se dostali do přečíslení dva na jednoho – to bylo neúspěšné. Další puk v boleslavské brance skončil po odrazu od obránce hostí přímo na hůl Martina Sedláčka, ten měl před sebou prázdnou bránu a zvýšil na čtyřgólový rozdíl – 4:0.

Po čtvrtém hradeckém gólu přišla série nepřesností a ani jeden z týmů nekontroloval puk. Jediný gól Mladé Boleslavi vstřelil po hezké individuální akci Tadeáš Dvořák, ten nenápadně unikl ze středního pásma až před hradeckou bránu a bekhendem poslal puk do sítě – 4:1. Hradec dostal na osmnáct sekund možnost přesilovky pět na tři. Přesilovku využil ovšem až v klasické formě, tedy pět na čtyři. Daniel Pavlík využil clony a z pravého kruhu vypálil přesně do levé šibenice – 5:1. Ve zbytku druhé třetiny prověřovali Mladoboleslavští Filip Růžičku v hradeckém brankovišti pouze z dálky a moc práce neměl. I druhá třetina skončila s vysokým náskokem pro Lvy, tentokrát o čtyři góly.

Vstup hostů do třetí části byl podobný jako do samotného začátku zápasu. Hradečtí dorostenci nevěděli, jak se dostat z obranného pásma. Tuto sérii zámků přerušil Vojtěch Bulat, který se řítil úplně osamocený na branku Mladé Boleslavi – tentokrát neproměnil. Mountfield zvolil obrannou strategii během tlaku soupeře. Hosté byli aktivnější, ale domácí obrana byla proti. Svěřenci Jiřího Janouška mladšího si pohlídali náskok, který střelou mezi kruhy ještě navýšil Filip Klíma a Martin Sedláček, který opět zakončoval do odkryté brány – 7:1. Poslední prověrka před začátkem ostré sezony se povedla na výbornou. Lvi pod Bílou věží porazili Mladou Boleslav 7:1.