pá 16.2.2024 | Eva Šafranková

Hradec sice dotáhl dvougólovou ztrátu, ale s Třincem padl 2:3

Hradec se poprvé po reprezentační pauze představil doma, ale úvodní dějství se mu nepovedlo. Třinec se dostal do dvougólového vedení, které mu vydrželo do další třetiny. V ní Mountfield během minuty a dvaceti vteřin vyrovnal, poté však musel dotahovat jednobrankovou ztrátu. Jenže hosté si těsný náskok pohlídali, naopak Lvům se podruhé v atraktivním zápase srovnat krok nepodařilo, a tak prohráli 2:3.

Hradečtí trenéři se drželi hesla vítězná sestava nemění, a proto se v utkání proti Třinci představili stejní hráči jako ve středu v Litvínově. Brankoviště tak znovu hájil Lukáš Pařík.

Třinec si vytvořil dvoubrankový náskok

Extraliga se pod Bílou věž vrátila po dvanácti dnech a v duelu proti Třinci se více na kotouči zpočátku držel Mountfield. Největší možnost přišla po kličce Davida Šťastného, ale z následného závaru nikdo z jeho spoluhráčů nedostal hrací předmět za záda Marka Mazance. Za hosty se záhy ukázal Martin Růžička, jehož pokus z hranice brankoviště proletěl těsně kolem vzdálenější tyče. Poté se už však druhý nejproduktivnější hráč soutěže prosadil.

Během početní výhody střílel Martin Růžička z levé strany a propálil Lukáše Paříka, který měl kvůli cloně Daniela Voženílka zakrytý výhled – 0:1. Domácí mohli brzy vyrovnat, Giorgio Estephan ale nebyl u pravé Mazancovy tyčky dostatečně důrazný. Úspěšnější v zakončení byli nadále Slezané, kteří ve 12. minutě vedli o dva góly. Voženílek našel od zadního mantinelu zcela nehlídaného Martina Růžičku, jenž se z mezikruží nemýlil.

Východočeši se snažili s nepříznivým skóre něco udělat, avšak příliš výrazných příležitostí si nevytvořili. Spíše to byli hokejisté z východu republiky, kteří pobývali v útočném pásmu a Pařík musel být pořád pozorný. Zkoušel to třeba Daniel Kurovský, ale přestřelil. O něco lepší ránu vyslal na konci prvního dějství po přihrávce od modré Andrej Nestrašil, jenže trefil masku domácího strážce svatyně.

Hradec dotáhl ztrátu, Oceláři opět odskočili

V prvních minutách prostřední dvacetiminutovky se toho tolik neudálo, ale potom přišlo na řadu několik vyloučení. Nejprve měli Oceláři k dispozici přesilovku, po půlminutě se však sami provinili. Hrálo se tak ve čtyřech mužích na obou stranách a hosté byli aktivnější. Vladimír Dravecký střílel ze slotu, ovšem Pařík zasáhl vyrážečkou. Po uplynutí trestů si Lvi vytvořili tlak, během kterého Jérémie Blain od modré nahrál Giorgiu Estephanovi, jenž z levého kruhu propálil Mazance – 1:2.

Mountfield neměl dost a hnal se za vyrovnáním, kterého se dočkal v přesilové hře. Tomáš Pavelka dostal nabito do pravého kruhu, odkud dělovkou překonal přesouvajícího se ex-hradeckého gólmana a ve 29. minutě vyrovnal na 2:2. Domácí byli jako na koni a vedení mohli překlopit na svoji stranu, avšak při přečíslení tři na dva se střela kapitána Jana Eberleho neujala. Navíc si to Lvi zanedlouho zkomplikovali vyloučením.

Už to vypadalo, že se Východočeši zvládnou ubránit, ale šest vteřin před skončením trestu inkasovali. Martin Marinčin našel na druhém kruhu Libora Hudáčka, který zamířil přesně pod horní tyč – 2:3. Svěřenci Tomáše Martince tak museli dohánět jednogólové manko a nebyli daleko od jeho smazání. Při signalizované výhodě zakončoval z mezikruží nejproduktivnější obránce Hradce Jérémie Blain, prostor mezi třemi tyčemi však minul.

Hosté si těsné vedení pohlídali

Hokejisté zpod Bílé věže započali třetí třetinu více než minutovou přesilovkou. Na jejím konci to zkusil ze stejného místa jako při první trefě Giorgio Estephan, tentokrát však jeho pokus ukryl Mazanec do lapačky. V zápase udělovali rozhodčí poměrně hodně trestů, ale Mountfield při početní nevýhodě nedal soupeři šanci a předváděl dobrou defenzivní práci. Ani emoce a menší potyčky, které vystoupaly na povrch již v předchozí části, nechyběly.

Ty se také objevily po nedovoleném zákroku jednoho ze Slezanů, který šel pykat na dvě minuty. Hosty to tolik mrzet nemuselo, protože i oni to přečkali bez úhony a potvrdili druhou nejlepší úspěšnost ubráněných oslabení. Lvi si sice doposud tolik střeleckých pokusů nevypracovali, ale byli na tom lépe než Oceláři, kteří Paříka v této periodě ani jednou neprověřili. Na opačné straně na Marka Mazance nenašel recept Patrik Miškář ani Aleš Jergl z mezikruží.

Hradečtí svého soka trápili aktivním pohybem, ve kterém mohli pokračovat i v početní výhodě. Třinečtí se zvládali po většinu jejího trvání osvobozovat, ale poté ji domácí umocnili odvoláním brankáře a zkusili to v šesti proti čtyřem. K vyrovnání to ovšem nevedlo. Snaha se Mountfieldu nedala upřít, ovšem hosté si těsný náskok pohlídali a připsali si pátou výhru v řadě. Lvi naopak po dvou úspěších zaznamenali porážku 2:3.