čt 7.3.2024 | Jan Brůna, Tomáš Prodělal

Juniorka na úvod skupiny o udržení porazila Motor 5:2

Na úvod skupiny výhra. Junioři si musejí na závěr sezóny projít nelichotivou skupinou o udržení, začali ale ideálním způsobem. Po bezgólové první třetině se Hradečtí ve druhé části rozjeli a Motor dokázal pouze dvakrát snížit. Lvi tak zvítězili jasně 5:2 a za týden je čeká domácí souboj s prozatím předposledním Přerovem.

Oba celky vstupovaly do zápasu s cílem dobře začít „sestupovou“ skupinu. Ačkoliv v úvodní třetině branka nepadla, o šance rozhodně nouze nebyla. Štěpán Maleček po nahození Matěje Pinkase vyrazil puk jen k Miroslavu Dobnerovi, leč ten nezakončil. Petr Moravec mohl skórovat do odkryté kasy, neujala se ani dorážka Adama Novotného. Velké možnosti měli poté i Štěpán Hoch s Marcelem Křížem. „První třetina byla trochu pomalejší, ale pak jsme se rozjeli a nedali soupeři šanci. Řekli jsme si, že musíme přidat a tlačit se do brány. Pak se to zlepšilo a hráli jsme náš aktivní hokej,“ hlásí Moravec.

Druhé dějství, to už bylo na góly o něčem jiném. Nejprve ve 27. minutě Petr Fiala našel pěkným pasem Petra Moravce a ten se nemýlil – 1:0. „Dostal jsem to výborně přes osu žabkou a pak už to bylo jen o trefení brány. Hezký gól. První branka to vždy zlomí, většinou to tak je. Pak nás to nakoplo,“ ví ryšavý útočník. Na něj těsně po konci přesilovky navázal ranou ze slotu Ondřej Zámečník a zvýšil na 2:0 pro Lvy.

Další z hostujících chyb v obraně trestal Štěpán Černý, který si roztáhl Malečka a sebevědomě zakončil mezi betony – 3:0. Jakkoliv to s Jihočechy vypadalo zle, rázem se dočkali snížení. Ilarion Kuprijanov pumelicí vystrašil pavouky v obou šibenicích a nedal Filipu Tučkovi šanci na reakci – 3:1. Východočeši se však nenechali vykolejit a Ondřej Zámečník dorážkou napravil pokus Petra Hrdličky – 4:1. „Myslím, že jsme potvrdili roli favorita,“ říká výpomoc z Kolína.

Jak se to vůbec seběhlo, že útočník s číslem 25 už zase válí za juniorku? „Co jsme vypadli s Kolínem, tak jsem měl asi dva dny volno. Pak mi volali trenéři. Jsem za to rád, je lepší si prodloužit sezónu než jen měsíc trénovat,“ popisuje. Ale zpět k zápasu. Ve třetí části to byly Budějovice, které udeřily jako první. Konkrétně opět Ilarion Kuprijanov, jenž v nájezdu překonal Tučka nad lapačkou – 4:2.

Poslední slovo ale měli domácí. Po chybě v zadních řadách se kotouč odrazil k Jaroslavu Práškovi, který si poradil s Malečkem a zakončil mezi jeho betony – 5:2. Hradec tak na úvod skupiny jasně vyhrál a těší se na další mače. Bude u nich i Moravec, jenž si musel připadat v kabině jako cizí? „Moc kluků tady neznám, jen těch pár, se kterými jsem vyrůstal. Ale seznámíme se rychle a bude to v pohodě. Teď budu určitě v juniorce a uvidíme, jestli přijde šance na áčko,“ říká na závěr vysmátý forvard.