ne 1.10.2023 | Eva Šafranková

Konec bodové série. Hradečtí podlehli Karlovým Varům 2:4

Poprvé v sezoně bez bodů. Lepší vstup do duelu měli Hradečtí, avšak v přesilovce na konci první třetiny inkasovali. Poté sice vývoj utkání zvrátili na svoji stranu, ale těsné vedení si neudrželi. Zato Karlovarští během šesti minut dvakrát udeřili a vedli 3:2. V samotném závěru si to domácí zkomplikovali čtyřminutovým vyloučením. Zkusili to ještě bez gólmana, ale neúspěšně. Hosté naopak přidali ještě jednu trefu do prázdné klece. Lvi tedy padli se Západočechy 2:4, ačkoliv měli více než dvojnásobný počet střel.

Sestava se oproti pátečnímu vítěznému utkání v Třinci téměř nezměnila. Jediná změna nastala v útoku, po nemoci se totiž vrátil Aleš Jergl. Na soupisce Hradce tak chyběl Radek Smoleňák.

Střelecká převaha Lvů nestačila, do vedení šli hosté

Ačkoliv byly oba týmy z předchozího kola vítězně naladěny, chvíli trvalo, než se dostaly do tempa. Postupně se to ale více dařilo Mountfieldu, což odpovídalo i většímu množství střeleckých příležitostí. Jednu z nich měl Evan Jasper, jenž se natlačil až před Dominika Frodla. Po něm se ještě o dorážku snažil Patrik Miškář, avšak ani on nezamířil do prostoru mezi tři tyče.

Z ničeho nic zahrozily Karlovy Vary, konkrétně Tomáš Redlich obral domácího obránce na modré o puk a mířil si to sám na Henriho Kiviaha. Pokus třicetiletého forvarda letěl těsně vedle tyče. Záhy se v brejku ocitl také hradecký Evan Jasper, ovšem ani podruhé v zápase bývalého gólmana Pardubic nepřekonal. Zatímco Východočeši drželi svého soupeře pod tlakem, Energetici měli problém přejít do útočného pásma a poté se v něm vůbec udržet.

Západočeši po dobré aktivitě Lvů faulovali, a tak museli čelit nejlepší přesilovce v extralize. Hradec sice kombinoval, ale se zakončením Aleše Jergla z levého kruhu si Frodl bez problémů poradil. Střelecká převaha 18:2 ve prospěch domácích byla znát i v další početní převaze, z gólu se však radovali hokejisté z lázeňského města. Na konci 18. minuty se totiž Ondřej Beránek v samostatném úniku trefil přesně mezi Kiviahovy betony – 0:1. Východočeši chtěli vrátit Karlovým Varům úder, jenže Frodl vychytal ránu Alexe Támášiho i dorážku Marka Zachara.

Mountfield v přesilovce vyrovnal

Lepší vstup do prostředního dějství měla Energie, která ujela do přečíslení dvou na jednoho. Ondřej Procházka vybídl Davida Kofroně, jehož ránu Kiviaho vyrazil betonem. Hru doprovázelo plno nepřesností na obou stranách. Mountfield měl k dispozici třetí početní výhodu, když byl Bohumil Jank zasažen do obličeje a musel odjet na střídačku za pomoci spoluhráčů. Hosté však oslabení ubránili, dokonce sami zaútočili, leč neúspěšně.

Další přesilovka už ale Hradeckým vyšla na výbornou. Jérémie Blain přihrál od modré na Evana Jaspera, který z levého kruhu vypálil úspěšně, Dominik Frodl totiž přes clonícího Olivera Okuliara nic neviděl. Kanaďan si tak zapsal první gól v dresu Východočechů a vyrovnal na 1:1. Karlovarští mohli znovu odskočit, s únikem Ondřeje Beránka si však brankář finské národnosti poradil a nedovolil hostujícímu útočníkovi skórovat podruhé.

Henri Kiviaho rovněž ustál další karlovarské přečíslení, které zakončoval Dávid Gríger, ovšem nepřesně. Poprvé v utkání se provinili svěřenci Tomáše Martince, soupeři dokonce nabídli dvojnásobnou početní převahu, která trvala 33 vteřin. Lvi ale tuto nepříjemnou situaci přečkali. V závěru to zkusil aktivní David Šťastný, Frodl si však prostor kolem bližší tyče pohlídal. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Lvi se ujali vedení, Energie ale otočila vývoj na svoji stranu

Aktivněji třetí dvacetiminutovku zahájili hokejisté zpod Bílé věže, což se jim vyplatilo. Radovan Pavlík vybojoval kotouč u mantinelu, odkud ho poslal do předbrankového prostoru. V něm se nejlépe zorientoval Radek Pilař a propálil Frodla mezi nohy – 2:1. Západočeši se hnali za vyrovnáním, avšak Mountfield dobře odváděl defenzivní práci. Dokonce mohl odskočit do dvougólového náskoku, když Alex Tamáši pobídl Aleše Jergla ke skórování. Tutovou šanci Východočechů ale spálil přesouvající se Frodl.

To muselo Lvy opravdu mrzet, protože skóre se záhy měnilo na opačné straně. Tomáš Rachůnek po přejetí do útočné třetiny předal kotouč Iiku Kangasniemovi, bývalému spoluhráčovi Patrika Bartošáka z finského Lahti, jenž ho ve 48. minutě zavěsil do bližšího růžku. Pro Fina se jednalo o první gól v Tipsport extralize. I když Hradečtí hráli pouze ve čtyřech, do přečíslení se dostalo duo Radovan Pavlík a Radek Pilař. Druhý jmenovaný však přestřelil.

Poté ale Karlovy Vary mačkaly svého soupeře. Těsného vedení se ujaly po střele Tomáše Havlína od modré, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. Domácí chtěli se stavem ještě něco udělat, necelé čtyři minuty před koncem byl však na čtyři minuty za vysokou hůl vyloučen Radek Pilař. Lvi se nevzdávali, zkusili to ještě bez gólmana, ale kýženého vyrovnání se nedočkali. Zato hráči z města filmového festivalu si výhru pojistili trefou do odkryté klece, což se povedlo Janu Hladonikovi. Hradec tak prohrál 2:4 a poprvé v této sezoně nezískal ani bod.