so 14.10.2023 | Petr Komárek, Jan Brůna

Proti Přerovu to nelepí. Dorost dostal od Zubrů znovu pět gólů

S Přerovem to hradeckému dorostu zatím nejde. Mladší akademici dokázali na Hané dvakrát srovnat, ztrátu 2:4 už ale pouze zmírnili, než domácí pátou brankou pojistili druhou výhru nad Mountfieldem. Ten tak po předchozí porážce 1:5 pod Bílou věží schytal od Moravanů opět stejný příděl. Navíc padl poprvé po pěti utkáních, kdy bral pokaždé plný počet bodů.

Hradec měl v první třetině opticky více ze hry, skóre ale otevřeli Zubři. Ryšavý potáhl puk před branku a Vratislav Švejcar ho zblízka poslal do levé šibenice. Hosté srovnali v deváté minutě, unikající Filip Klíma překonal Trnku blafákem do bekhendu. Přerov znovu odskočil po otočce Filipa Vlka, jenž zakončil do protipohybu Záruby.

Zkraje druhé části Trnka v pádu vychytal Klímu. Ve 22. minutě se puk při hradeckém přečíslení odrazil od bránícího Wasserbauera zpět k Filipu Frolíkovi. Ten zblízka našel mezeru mezi betony domácího brankáře a podruhé vyrovnal. Mountfield poté nevyužil tlak při přesilovce a v početní výhodě se prosadili Hanáci.

Vlk přihrál k pravé tyči a přerovský kapitán Adam Dobřecký z první zakončil nad rameno přesouvajícího se Záruby. Zanedlouho navíc Zárubu po ledě prostřelil Filip Vlk a druhou trefou v zápase jej vyhnal z brány. Jeho náhradník Petřík následně lapačkou zneškodnil Vlkovu šanci na hattrick.

Hosté se v čase 42:47 dostali do kontaktu, Radek Vencl od modré čáry zavěsil do pravého horního rohu Trnkovy branky. Zubři však bleskurychle odpověděli, Vratislav Švejcar projel mezi hradeckými obránci a druhým gólem v utkání vrátil Hanákům dvoubrankový náskok.

Mountfield se ještě snažil s duelem něco udělat, Páleník, Vonduška ani Frolík se ale ve velkých možnostech neprosadili. Hradci nepomohla ani hra bez brankáře v závěru, kdy hrál v jednu chvíli dokonce přesilovku šest na čtyři. A tak padl na Moravě 3:5 a Zubrům podlehl i podruhé v sezoně.

Marek Záruba 28 13 4 9 69,23 0 0

Ve čtvrtek jsme prohráli ve Zlíně, kde jsme opravdu nehráli dobře. Kluci se kousli a tentokrát podali kolektivní týmový výkon, počínaje gólmanem až po hráče, kteří se na led dostali méně. Všichni odvedli absolutní maximum, takové zápasy se dají srovnávat s play-off. Právě jedině takové zápasy posouvají hráče. Z naší strany to bylo odbojované a takticky zvládnuté. Přišlo nám, že jsme měli i malinko štěstíčka, kdy jsme stříleli góly. Soupeři jsme nabídli pár šancí, ale štěstíčko bylo víc na naší straně, hosté góly nedali. Byl to ale opravdu kvalitní zápas s kvalitním soupeřem, který má neskutečnou sílu v útoku. Poprali jsme se s tím o tisíc procent lépe než ve čtvrtek se Zlínem. Velká gratulace všem klukům, za tři body jsme moc rádi.