pá 11.10.2024 | Tomáš Rotter

Špatný úvod dorostenci nedohnali. Po vyrovnaném utkání padli 3:5

Oba týmy vlétly do začátku zápasu ve velkém tempu. Gólově bohatou první třetinu načali už v první minutě utkání hosté, domácí Lvi však dokázali rychle vyrovnat díky brance Adama Hlaváčka. Ke konci první části pak ještě Zlínští přidali dvě trefy, do prostředního dějství se tak šlo za stavu 1:3. Druhá třetina nabídla množství soubojů a vyloučení, ani jednou se však skóre neměnilo. V poslední části hry se Hradeckým sice povedlo dvakrát skórovat, ztrátu na Berany už však díky trefě Adama Matuly do odkryté klece Lvů nedohnali.

Gólově bohatou první třetinu načali hosté už v její první minutě, když se po nahrávce mezi kruhy prosadil za bezmocného Luňáka forvard Tomáš Páže. Následný tlak po obdržené brance přetavili domácí hráči ve vyrovnání, po přihrávce Vojtěcha Bulata totiž dorazil puk do prázdné branky Adam Hlaváček. Už po dvou minutách si ale vzali hosté vedení zpět, chybu v hradecké defenzivě potrestal blafákem Vojtěch Kočica.

Následoval svižný hokej z obou stran, z kterého své vedení navýšili hosté, ve 14. minutě se z levého kruhu přesně mezi tři tyče trefil kapitán Zlína Jáchym Kubečka – 1:3. Chvilku poté se k dorážce mezi kruhy prodral Šedivý, jeho pokus však skvělým zákrokem lapačkou zlikvidoval hostující brankář Radek Zábojník. Další výraznější příležitost už první třetina nenabídla.

Kvalitní hru nahoru dolu z prvního dějství vystřídal velký boj, spousta soubojů a vyloučení. První přesilovou hru měli Hradečtí už na úvod třetiny, kdy byl za hrubost potrestán zlínský útočník Adam Matula, Lvi si však žádnou větší příležitost nevytvořili, naopak se do šancí dostávali hosté. Druhý prohřešek přišel taktéž ze strany Zlínských – dvě minuty za nedovolené bránění si odseděl obránce Jakub Provazník. Hradečtí mladíci si tentokrát vedli mnohem lépe, velkou příležitost stáhnout se na jednogólové manko zakončoval Adam Hlaváček, trefil však jen tyč odkryté branky Beranů. Na druhé straně naopak svými pohotovými zákroky podržel Lvy Filip Růžička, jenž si vedl skvěle i při první přesilovce Zlína, která zakončila bezbrankový stav prostředního dějství.

Třetí periodu tak začali Lvi v početní nevýhodě, kterou ale ustáli bez obdržené branky. Pár minut na to se před branku hostů prokličkoval Jaroslav Vondruška, z dobré pozice však bekhendem nezakončil přesně, při návratu z útočného pásma navíc zbytečně fauloval a Hradec musel do čtyř. Oslabení mladí Lvi sice přečkali, chvilku poté však přišel zásah Jakuba Škripa, který tečí po nahození od modré čáry zvýšil už na tříbrankový rozdíl. V další nabídnuté početní výhodě už se povedlo skórovat i Hradeckým – ranou od modré čáry dodal naději svěřencům Jaroslava Janouška mladšího Karel Studnický, na něhož navázal svým druhým gólem v zápase Adam Hlaváček - 3:4. Všechny hradecké naděje pak gólem do prázdné branky zažehnal hostující Adam Matula.

Filip Brzák 0 0 0 -2 0
Vojtěch Bulat 0 1 1 -1 0
Václav Dostálek 0 0 0 -1 0