In-line
ne 21.6.2009 | Jaroslav Zákravský, Lukáš Souček

Extraliga in-line hokeje zůstává v Hradci Králové

V sobotu 20.6. hradečtí in-line hokejisté zajížděli do Šternberka k dalšímu dvojutkání v boji play-out o zachování extraligové příslušnosti. Z těchto dvou utkání potřebovali jednou vyhrát. Při systému na tři vítězná utkání vedli 2:0 na zápasy, které vyhráli nad soupeřem v domácím prostředí. Východočeši neponechali nic náhodě a chtěli rozhodnout hned v prvním utkání na ploše Šternberka. To se nakonec hradeckým in-line hokejistům podařilo a po těsné výhře 5:4 dosáhli třetího vítězství v řadě a zachránili tak extraligu i pro příští soutěžní ročník.

HC TJ Štrenberk vs HC VCES Hradec Králové 4:5 (2:2, 1:2, 0:0, 1:1)

Běžela druhá minuta utkání a Šimon Macháň otevírá skóre zápasu - 0:1. Druhá branka padla v šesté minutě, ale po hrubých chybách Hradce domácí do konce první čtvrtiny vyrovnali na 2:2. Ve druhé čtvrtině se Hradečtí ujali vedení 3:4. Ve třetím dějství branka nepadla, a tak šli do závěrečné čtvrtiny s výhodou jedné branky hráči Hradce Králové. Hned v úvodu domácí vyrovnali na 4:4. Na ploše se rozpoutal velký boj o výsledek. Šance se střídali na obou stranách, ale bez efektu. Přišla čtyřicátá třetí minuta a s ní nejhezčí akce utkání. Kotouč po ose Kohout - Šafránek doputoval k Ondřeji Fiedlerovi, který nekompromisním příklepem zajistil hostům potřebné vítězství!

Domácí se ještě snažili zápas zvrátit, ale naše obrana v čele s brankářem Lochmanem tlaku Šternberka odolala. Hradecký gólman musel v této fázi utkání předvést hodně ze svého brankářského umění, aby Východočeši jednobrankové vedení ubránili. Zodpovědnou a chytrou hrou v závěru utkání hosté nepřipustili, aby Šternberk využil výhody hry bez brankáře.

V poslední minutě mohl přidat šestou branku Jiří Janoušek, ale trefil jen tyč branky již překonaného gólmana domácích. Z domácích hráčů se dařilo Sršňovi, který hradeckému celku vstřelil tři branky. Z hostů pak Fiedlerovi s jednou brankou a třemi asistencemi. Také je nutné pochválit všechny hráče bez vyýjimky za bojovnost a nasazení v tomto veledůležitém utkání.

Hradečtí tímto splnili úkol, který si před soutěží dali a extraligu v prvním roce působení udrželi. Z dvanácti účastníků hráči HC VCES Hradec Králové skončili na 9. místě a budou se těšit na extraligový ročník 2010, kde by se v tabulce chtěli posunout zase o několik příček výše.

Realizační tým děkuje vedení klubu HC VCES HK za pomoc, kterou nám po celou dobu extraligové soutěže poskytoval. Dále děkujeme vedení ZS, sponzorům, kteří nás v letošní sezóně podpořili, divákům, kteří nám fandili, funkcionářům a za předvedené výkonu také hráčům.

Vyloučení: 6:8, navíc Fiedler (HKR) 10 min. OT. Využití: 0:0. Rozhodčí: Obadal P., Grmela P.

Branky a nahrávky domácích: 7:24 Sršeň (Anděl), 11:02 Sršeň, 32:07 Feklač (Husák st., Husák ml.), 37:33 Sršeň (Feklač).

Sestava domácích: Binar, Turek – Anděl, Rozsíval, Šťastný, Feklač, Musil, Volčko, Sršeň, Jurdič, Havlík, Husák ml., Husák st.

Branky a nahrávky hosté: 1:24 Macháň (Pišta, Fiedler), 5:44 Svoboda (Macháň,Luštinec P), 15:33 Šimoníček (Janoušek, Fiedler), 18:28 Šafránek (Kohout, Fiedler), 42:45 Fiedler (Šafránek, Kohout).

Sestava hostů: Lochman – Luštinec P., Svoboda, Fiedler, Pánek, Janoušek – Luštinec J., Pišta, Šimoníček, Macháň, Šafránek, Kohout.