Akademie ČH
po 27.8.2012 | Radomír Holub, Martin Voltr

Příprava mládeže: 8. třída veze z turnaje v Olomouci bronz

Ve dnech 25. a 26. 8. se hráči ročníku 1999 zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Olomouci, odkud přivezli bronzové medaile. Svěřenci trenéra Martina Táborského sehráli čtyři utkání, ve kterých měli poloviční úspěsnost.

Hned první zápas svedl hradecké mladíky do boje se sousedy z Pardubic. V utkání, kde měl Hradec po dvě třetiny převahu, přišlo v závěru podcenění a trest v podobě branek soupeře. Konečný stav zápasu 2:7.

K druhému utkání nastoupili osmáci s velkou chutí a po dobrém výkonu porazili Piešťany 9:3.

Také ve třetím zápase s týmem Vítkovic jim patřil úvod. V závěru ale přišla ztráta koncentrace a během minuty dostali tři branky, z toho dvě při vlastní přesilové hře. To je v konečném zúčtování stálo výhru a na ukazateli svítilo skóre 4:6.

Do závěrečného utkání ze sebe Hradečtí shodili zklamání a od začátku bylo jasno, kdo zvítězí. Domácí Olomouc rozdrtili 6:0, a tím si vybojovali i zasloužené třetí místo.